Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca przedszkolaki ubrane w kolorze niebieskim wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Wody. Dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się także nad staw „Skrzynczyna” w Sędziszowie Małopolskim, by bezpośrednio obserwować środowisko wodne. Przedszkolaki przypomniały sobie o znaczeniu wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin oraz poznały sposoby oszczędzania wody. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor oraz odgłosy jakie wydaje woda. Brały także udział w eksperymentach – sprawdzały, co może rozpuszczać się w wodzie, co tonie, a co pływa oraz jak woda się zabarwia. Zgłębiały również swoją wiedzę dotyczącą obiegu wody w przyrodzie oraz kształtowały umiejętności przewidywania i wnioskowania na podstawie obserwacji i doświadczeń. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach, dzieliły się swoimi pomysłami i doświadczeniami oraz uświadomiły sobie, że życie bez wody jest niemożliwe.