Wiosna to przepiękna pora roku, to czas kiedy przyroda budzi się do życia. Wszystko dookoła staje się piękniejsze i bardziej kolorowe. Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli.

Tradycyjnie jak każdego roku dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu Przedszkolaki ubrane w wiosenne kolory witały Panią Wiosnę. Dzieci śpiewając wesołe piosenki o tematyce wiosennej oraz trzymając kolorowe kwiaty wyruszyły w poszukiwanie oznak wiosny. Na podstawie obserwacji przyrodniczych: pojawiających się pąków na krzewach i drzewach, pierwszych wiosennych kwiatów w ogródkach: przebiśniegów i krokusów, z radością stwierdziły, że wiosna zawitała do nas i pozostanie z nami na dłużej.