AUDYCJA MUZYCZNA

Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa z audycją zatytułowaną „Znów przyszła wiosna”. Wiosna maluje dźwiękami cudowne pejzaże w szaro-burym świecie. Przenosi nas w świat intrygujących efektów dźwiękonaśladowczych, w utworach muzycznych możemy wychwycić między innymi odgłosy natury i zachodzące w niej zjawiska. Wspólnym, radosnym śpiewem piosenek „Znów przyszła wiosna”, „Mucha w Mucholocie”, witaliśmy tę zbliżającą się porę roku. Dzieci mogły także poznać instrument przypominający gitarę pochodzący Ameryki Południowej z Brazylii „Vilola Caipira”.  Prezentowane instrumenty oraz wykonywane utwory spotkały się z bardzo miłym przyjęciem przedszkolaków.