#szkolazwiatrem

„Szkoła z Wiatrem 2021” - to właśnie w tą akcję zaangażowały się straszaki z naszego przedszkola. Akcja zorganizowana została przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Akcja #szkolazwiatrem ma na celu promowanie odnawialnych źródeł energii, w szczególności lądowej i morskiej energetyki wiatrowej. Dzieci poprzez udział w obserwacjach, doświadczeniach, eksperymentach oraz zabawach dowiedziały się: czym jest energia i skąd się ją czerpie, czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Ponadto obejrzały film edukacyjny „Niech wieje wiatr” który w znacznym stopniu usystematyzował ich zasób wiedzy. Na zakończenie wykonały wiatraki przy pomocy których poszukiwali miejsc w terenie oraz określały gdzie wiatr wieje najsilniej. Tego rodzaju zajęcia przyczyniły się w istotnym stopniu do rozwinięcia świadomości ekologicznej związanej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.