Bezpieczne ferie

Dnia 11.02.2016 przedstawiciele Starostwa Ropczycko- Sędziszowskiego -Wicestarosta Pani Bernadetą Frysztak i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pan Stanisław Skiba odwiedzili nasze przedszkole i zaprezentowali dzieciom profilaktyczny program „Bezpieczne ferie”.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczasich zimowego wypoczynku.
Wicestarosta Pani B. Frysztak i Pan St. Skiba mówili dzieciom o zagrożeniach, na jakie są narażone bawiąc się na podwórku bez opieki osoby dorosłej. Przestrzegali je przed kontaktami z osobami dla nich obcymi. Ponadto omówiono zasady gwarantujące to, że zabawy na śniegu będą dla dzieci wspaniałe i bezpieczne.
Przypomniano również najmłodszym o obowiązku noszenia elementów bezpieczeństwa, czyli odblasków.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i kalendarze ścienne o tematyce „Bezpieczne ferie”.