Audycja muzyczna

Są takie utwory, które dobrze brzmią tylko wtedy gdy za oknem pojawią się sprzyjające warunki atmosferyczne. Dzieje się tak chociażby z muzyką o tematyce zimowej. Ale czy można "usłyszeć" zimę w muzyce? Tego oraz innych muzycznych ciekawostek dowiedziały się przedszkolaki w czwartek, 2 grudnia podczas audycji muzycznej w wykonaniu instrumentalistów i wokalistów Filharmonii Podkarpackiej "Zima w muzyce, a może muzyka w zimie?". Oprócz wysłuchania standardów zimowej, światowej muzyki rozrywkowej, dzieci śpiewały najbardziej znane polskie kolędy, poznały budowę i brzmienie klarnetu- dętego instrumentu drewnianego. W ten sposób przedszkolaki poszerzają swoje doświadczenia, rozwijają zainteresowania i zaspokajają potrzebę obcowania ze sztuką.