Konkurs plastyczno - literacki

„Legenda o Sędziszowie Małopolskim”

O konkursie

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje książka? Zalążek historii rozwija się i rośnie w umyśle autora. Po jakimś czasie dołączają obrazy, to ilustrator wplata w opowieść swoją wizję, nadając formę temu co dotąd tylko wyobrażone. Dlaczego po niektóre książki sięgamy z radością i ciekawością, a po przeczytaniu ustawiamy z dumą na regałach? I co to znaczy, że książka jest pięknie wydana?

Zapraszamy Was do konkursu, spróbujcie swoich sił w tworzeniu własnej książeczki o naszym mieście Sędziszowie Małopolskim. Zamknijcie między okładkami  legendę o rycerzu Sędziszu. Wymyślcie tekst i obraz - stwórzcie materialną rzecz - książkę, po którą sięgniemy z radością i ciekawością, a po przeczytaniu ustawimy z dumą na przedszkolnych regałach.

Organizator: Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim ul.3 Maja 21 z Oddziałem przy ul. Legionów Polskich 17.

Cele konkursu:

1. Rozwijanie uzdolnień plastycznych  i zainteresowań literackich dzieci.
  2. Rozbudzanie postawy patriotycznej związanej z tożsamością kultury regionalnej.
  3. Upowszechnianie kultury żywego słowa.
  4. Skierowanie uwagi dzieci i rodziców  na ponadczasowy przekaz wartości zawartych
     w legendach.
  5. Rozbudzanie fantazji oraz wyobraźni  twórczej.
  6. Doskonalenie możliwości twórczych poprzez działania literackie i plastyczne.
  7. Budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.
  8. Wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji.

Zasady i tryb prowadzenia konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych oraz ich rodziców /opiekunów/.
  2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie książeczki z własnym tekstem wraz
    z ilustracjami na podstawie legendy o naszym mieście- Sędziszowie Małopolskim.
  3. Książeczka powinna zawierać co najmniej 5 kartek o formacie A5 lub A4.
  4. Praca powinna mieć formę płaską (nie uwzględnia się prac wykonanych z plasteliny, materiałów sypkich, nietrwałych, odpadających; możliwość wykorzystania programu Word i PowerPoint).
  5. Prace należy przedłożyć w przedszkolu do 31.01.2022r.
     (po tym terminie prace nie będą podlegały ocenie).
  6. Dziecko może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę,
  7. Prace powinny spełniać wymogi estetyczne.
  8. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zezwoleniem na udostępnienie danych dziecka oraz jego wizerunku w celach konkursowych.
  9. Każda praca powinna zawierać kartę zgłoszenia do konkursu (imię i nazwisko autora, imię i nazwisko rodzica/opiekuna dziecka z pomocą którego praca została wykonana, nazwę grupy). Karta zgłoszenia do pobrania w przedszkolu.
  10. Pracę oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora. Przy ocenie prac Komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, oryginalność, estetykę.
  11. Spośród  złożonych książeczek Komisja Konkursowa wyłoni I, II i III miejsce,
     a także trzy wyróżnienia.

Nagrody zostały ufundowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021/2025.

I miejsce – nagroda o wartości 90 zł

II miejsce – nagroda o wartości 70 zł

III miejsce – nagroda o wartości 50 zł

3 wyróżnienia - nagrody o wartości 30 zł

1.  Lista laureatów zostanie opublikowana w Przedszkolu oraz na stronie internetowej Przedszkola, w terminie do 05.02.2022 r.
  2. Wykonane  prace pozostają do dyspozycji organizatorów konkursu.

Koordynator konkursu:
Monika Skwirut  - wychowawczyni grupy Misie

Przewidziana jest wystawa pokonkursowa w MGOK w Sędziszowie oraz Bibliotece Publicznej .

Zapraszamy do udziału. Życzymy miłej zabawy.