25 listopada to Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Misie – duże i całkiem malutkie, szarobure i kolorowe towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w przedszkolu. Brały również udział z właścicielami w różnych zabawach. Po zaprezentowaniu swoich przytulanek  dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz przygody prawdziwego brunatnego niedźwiadka Wojtka zaadoptowanego przez polskich żołnierzy II Korpusu Armii Andersa w miejscowości Hamadan w Iranie. Wysłuchały również ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach /brunatnym, polarnym, pandzie, koali/,  rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Dużo radości dostarczyły im  zabawy muzyczno –ruchowe do piosenek o misiach, gimnastyka z misiem i dowolne pląsy przy muzyce.  Dzieci malowały portret misia ulubionymi kolorami. Słuchały fragmentów opowiadań o Kubusiu Puchatku. Opowiadały przygody różnych misiów występujących w książkach i w filmach.

Nasze przedszkolaki włączyły się również do akcji Światowego Funduszu na rzecz Przyrody WWF „Niezależny Niedźwiedź” wspierając w/w akcję symboliczną złotówką. WWF to organizacja pozarządowa i ekologiczna z główną siedzibą w Szwajcarii, a jej misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Dzieci symbolicznie adoptując niedźwiedzia przyłączyły się tym samym do działań WWF zmierzających do odbudowy populacji tego gatunku. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz fundacji WWF. Dziękujemy za wsparcie akcji „Niezależny Niedźwiedź”.