Pasowanie na Przedszkolaka

23 listopada /tj. wtorek/ odbyła się w przedszkolu z niecierpliwością oczekiwana uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dla dzieci z grupy „Zajączki” i nowo przybyłych „Krasnali” był to szczególny i wyjątkowy dzień. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu w formie montażu słowno-muzycznego.  Przedszkolaki recytowały wiersze pt. „Powitanie”, „Przedszkole”, „Tu paluszek”, „Mam trzy latka”, „Czterolatki” i śpiewały piosenki „Jestem zuch”, „Zając malowany” oraz tańczyły w kole do piosenki „Jestem przedszkolakiem”.  Odpowiadały na pytania zadawane przez panią dyrektor sprawdzające ich wiedzę oraz sprawnie wykonywały zadania ruchowe.  Złożyły także swoje pierwsze „Przyrzeczenie”. W dalszej części uroczystości nastąpiła ceremonia pasowania. Pani dyrektor symbolicznym, „zaczarowanym” ołówkiem pasowała każde dziecko na „prawdziwego przedszkolaka”. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia „Zajączki” i „Krasnale” otrzymały dyplomy, książeczki oraz kolorowanki. Nowym Przedszkolakom życzymy radosnych chwil spędzonych z kolegami na wspólnych zabawach i nauce.