Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom, 30 lat temu ratyfikowanego przez nasz kraj. Ze względu na to, że w tym roku wypada on w sobotę, nasze przedszkole obchodziło ten dzień w piątek, 19 listopada. W wielu placówkach dzieci podejmują mnóstwo wspólnych działań, aktywności i inicjatyw, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków, media. Świętując Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF, w symbolicznych, niebieskich strojach wyrażaliśmy naszą solidarność z dziećmi na całym świecie. Przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne o swoich prawach, bawiły się przy piosenkach związanych z tematem, wykonywały prace plastyczne wyrażające ich kształtującą się świadomość i wrażliwość na prawa i potrzeby własne oraz innych ludzi.

"Dziecka prawa to nie zabawa, dziecka prawa to ważna sprawa".