BohaterON w naszym Przedszkolu

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej kampoanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię. Kampania ma na celu upamietnienie, uhonorowanie i bezpośrednia pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa , a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W tym roku nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach dotyczących powstania Warszawskiego. Korzystając ze scenariusza Niebajka o Powstaniu Warszawskim poruszyliśmy na zajęciach temat Powstańców Warszawskich,  ich działań i bohaterstwa dzięki któremu żyjemy dziś w wolnym kraju. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl kukiełkowy oraz wykonały pracę manualną tworząc swoje papierowe pacynki. Pomimo iż wykonanie kartki z życzeniami nie było w tym roku obowiązkowe nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do wykonywania pracy i samodzielnego napisania życzeń. Dodatkowo wysłaliśmy do powstańców Brązową kartkę on line. Dzieci wzięły również udział w zajęciach dotyczących kodowania, podczas którego na kartach pracy samodzielnie zakodowały znak Polski walczącej.