W środę 10 listopada w związku z obchodami w naszym przedszkolu rocznicy Odzyskania Niepodległości dzieci przyszły odświętnie ubrane. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu państwa polskiego oraz utrwaliły znajomość symboli narodowych. Z uwagą słuchały informacji o losach Polski na przestrzeni dziejów oraz o znaczeniu dla naszego kraju odzyskania niepodległości. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze o treści patriotycznej. Wykonały również prace plastyczne na temat „Symbole narodowe”.  Z wybiciem godziny 1111 dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola odśpiewali pieśń „Mazurek Dąbrowskiego” włączając się tym samym do placówek oświatowych w całej Polsce uczestniczących w akcji „Szkoła do hymnu”. Biało-czerwone dekoracje i uroczysty nastrój panujący w przedszkolu sprawiły, że dzieci czuły się dumne z tego, iż są Polakami.