#SzkołaPamięta

Już po raz kolejny nasze Przedszkole wzięło udział w tegorocznej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta” do której zgłosiło blisko 11 tys. placówek (10 784). W inicjatywę łącznie zaangażowało się ponad 1 451 mln uczniów oraz prawie 128 tys. nauczycieli. W ramach akcji nasze przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci i poznały związaną z nimi historię; zadbały o zapalenie zniczy na grobach nieznanych żołnierzy a także przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.