Audycja muzyczna

4 listopada przedszkolaki już po raz trzeci spotkały się z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Dzieci wysłuchały audycji muzycznej pt. „Melodia polskiego oręża”. Poznały pieśń „Bogurodzica”, którą śpiewało rycerstwo polskie pod Grunwaldem, pieśni o tematyce wojskowej i patriotycznej /m. in. „Co to jest niepodległość”, „Piechota", „Pożegnanie ojczyzny”/, aż do Mazurka Dąbrowskiego. Poznały również historię niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom w czasie walk we Włoszech. Przedszkolaki utrwaliły znajomość symboli narodowych oraz odpowiadały na pytanie – kto to jest patriota? Wysłuchały legendy o hejnale z Wieży Mariackiej i poznały trąbkę – instrument, który się z nią wiąże. Spotkanie zakończyło się zabawą pt. „Baczność! Spocznij!” z reakcją na umowne melodie –sygnały grane na trąbce przez trębacza.