Biblioteka Przedszkolaka - VI edycja

W piątek - 29 października, w naszym przedszkolu miały miejsce warsztaty inaugurujące projekt „Biblioteka przedszkolaka” – dofinansowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Podkarpackiego. Spotkanie poprowadził Łukasz Dębski – pisarz i autor książek dla dzieci, m.in. ”Wierszownika z podróży”. Warsztaty składały się z trzech części. W pierwszej autor zapoznał dzieci z projektem oraz zaprezentował książki z kuferka czytelniczego omawiając ich tematykę i treści. W drugiej części dzieci wybierały książkowy przebój, który najbardziej ich zainteresował. Trzecia część poświęcona była rozmowie i wypełnieniu karty pracy dedykowanej wybranej pozycji książkowej z podarowanego Kuferka Przedszkolaka. Prowadzący zapowiedział, że pozostałe 9 książek zostanie wraz z kuferkiem w przedszkolu - celem promocji czytelnictwa i zainteresowania literaturą wśród najmłodszych. Pomysłodawcą projektu „Biblioteka przedszkolaka" jest Fundacja burza Mózgów i będzie on kontynuowany w placówce na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy. Efektem działań będzie spersonalizowana książka złożona z kart pracy każdego starszaka.