CodeWeek

W dniu 18 – 22października w naszym przedszkolu organizowanie były zabawy z kodowaniem w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania „CodeWeek” - Uczymy dzieci programować. Głównym celem podjętych działań i aktywności było rozwijanie u dzieci analitycznego i logicznego myślenia, rozumienie umownych znaków i symboli, kształtowanie kreatywności, samodzielności w myśleniu, umiejętności współdziałania w zespole. Dzieci do wykonanych zadań wykorzystywały matę do kodowania oraz różnorodne pomoce dydaktyczne takie jak kolorowe kubki, klocki, karty do pracy, plansze „Master Mind -  Mistrz intelektu” a także programowały roboty za pomocą zestawu kart Cody Roby. Udział w programie pokazał nam, że nauka kodowania nie musi być trudna, nieciekawa czy przeprowadzana wyłącznie przed komputerem, może promować umiejętności cyfrowe i przygotowywać do programowania w ciekawy i interesujący sposób.

Udostępniamy również kod uczestnictwa w Tygodniu kodowania: cw21-2sbIi