Święto Drzewa

8 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko i kształtowanie prawidłowych postaw wobec przyrody. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka. Przedszkolaki wzbogaciły swoje wiedzę o drzewach liściastych i iglastych, porównywały kształt i wielkość liści oraz łączyły liście z odpowiednim drzewem. Uczestniczyły także w zabawach dydaktycznych i ruchowych związanych tematycznie z drzewami. W ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądały i podziwiały piękno drzew w jesiennych barwach.