Nowy rok szkolny 2021/2022

W PRZEDSZKOLU ROZPOCZYNAJĄ SIĘ

OD 1.09.2021 r.(środa)

PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST OD 6.30 DO 16.00

Ze względu na nadal obowiązujące procedury bezpieczeństwa dotyczące COVID-19 podobnie jak i w tamtym roku szkolnym, również teraz obwiązywać będą następujące zasady:

1. Dzieci nowo przyjęte w miesiącu wrześniu wchodzą do przedszkola razem z rodzicami. Rodzic zobowiązany jest do zasłonięcia nosa i ust oraz zdezynfekowania rąk. Po przebraniu dziecka w szatni oddaje dziecko pod opiekę Pani z obsługi dyżurującej na szatni przedszkolnej, która odprowadza dziecko do sali zajęć.
  2. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci z przedszkola może odbywać się wyłącznie przez osoby zdrowe.
  3. Rodzic zachowuje dystans do pracowników, innych rodziców oraz innych dzieci nie mniejszy niż 1,5 m.
  4. Dzieci ze starszych grup odbierane są przez Panią z obsługi w drzwiach do szatni i pod jej opieką przebierają się w szatni oraz odprowadzane są do sali zajęć.
  5. W pierwszym dniu, podczas przyprowadzania albo odbierania dziecka z przedszkola, wychowawcy grup przekażą Rodzicom dokumenty do wypełnienia. Proszę o dokładne ich przeczytanie, uzupełnienie oraz podpisanie przez oboje rodziców, a następnie oddanie do rąk wychowawcy lub Pani   z obsługi dyżurującej na szatni.

Liczba dzieci w oddziale wynosić będzie max. 25 .

W roku szkolnym 2021/2022 funkcjonować będą 3 oddziały:

Grupa Wiewiórki (5-6 latki):
wychowawcy Agnieszka Niedźwiedź, Bernadetta Przypek

Grupa Krasnale (4-5 latki):

wychowawcy Wioletta Pociask, Małgorzata Ochał

Grupa Zajączki (3-4 latki):

wychowawcy Ewelina Kania, Małgorzata Ochał

PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Dzieci należy przyprowadzić do przedszkola do godziny 8:15 (w wyjątkowych sytuacjach do 8:30) - o 8:30 przedszkole zostaje zamknięte i rozpoczynają się czynności dezynfekcji ciągów komunikacyjnych - nie ma możliwości przyprowadzania dziecka o późniejszej porze.

ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

1. Odbieranie dzieci z przedszkola rozpoczyna się nie wcześniej niż o godzinie 12:00 (do tej godziny przedszkole będzie zamknięte).

2. Przy odbieraniu dzieci z przedszkola obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa i zachowania, jak przy przyprowadzaniu.

W celu zminimalizowania zagrożenia zalecamy Rodzicom stosowanie się do wprowadzonych procedur, rozwiązań organizacyjnych i  wytycznych.

Rodzicu pamiętaj!

• Do przedszkola mogą przychodzić tylko zdrowe dzieci (bez podwyższonej temperatury, kaszlu, kataru, biegunki, wysypki) z dobrym samopoczuciem - w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych Rodzicu zostaniesz wezwany po odbiór dziecka.
  • Masz obowiązek stosować się do szybkiego sposobu komunikacji tj. do odbioru połączenia z przedszkola, dokonanego na wskazany przez Ciebie numer telefonu umożliwiający szybkie, skuteczne przekazanie ważnych informacji dotyczących  zdrowia dziecka.  Pamiętaj, że w przypadku zagrożenia liczy się każda minuta!
  • Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno Ci przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  • Nie pozwalaj dziecku zabrać do przedszkola żadnych zabawek/sprzętów/książeczek ORAZ JEDZENIA! To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci uczulonych na niektóre produkty. Przed wejściem do przedszkola sprawdź kieszenie odzieży swojego dziecka i w razie czego wyciągnij wszelkie cukierki, gumy, lizaki itp. Dbasz w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo swojego dziecka, ale również innych.
  • Współpracuj z przedszkolem z zakresie kształtowania bezpiecznych nawyków higienicznych np. zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas nieoczekiwanego kichania, czy kasłania, częste mycie rąk.

Mamy nadzieję że ten nowy rok szkolny, dzięki wzajemnie współpracy,
zrozumieniu i otwartości z Państwa strony
pozwoli nam stworzyć optymalne warunki rozwoju dla Waszych Pociech.