Program edukacyjny: "Skąd się biorą produkty ekologiczne" - część VI

Kontynuując nasze podróże ekologiczne dotarliśmy do bardzo ważnego tematu związanego z pracą rolnika. W związku z powyższym nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do ogrodów klasztornych, gdzie pod okiem brata ogrodnika zapoznały się z jego obowiązkami i zadaniami. Dzięki możliwości zobaczenia na żywo warzyw i owoców sadzonych w klasztornej ziemi oraz przechowywanych w szklarniach dzieci dowiedziały się w jaki sposób najlepiej o nie zadbać. Przedszkolaki na własne oczy zobaczyły również hodowlę kur i gęsi. Swoją wiedzę usystematyzowały podczas przedszkolnych zajęć, oglądając prezentację multimedialną dotyczącą pracy na roli.

Zachęcamy rodziców którzy jeszcze nie zapoznali się z filmem edukacyjnym do jego obejrzenia pod adresem:

Skąd się biorą produkty ekologiczne? - YouTube

Na zakończenie programu dzieci biorące w nim udział otrzymały pięknie ilustrowaną i bogatą w treści ekologiczne książeczkę „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Zobacz obraz źródłowy