Program edukacyjny: Skąd się biorą produkty ekologiczne część V

Podczas kolejnych zajęć dotyczących zdrowej żywności, przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji warzyw i owoców krajowych. Dowiedziały się w których miesiącach zbierane są poszczególne owoce i warzywa oraz co można z nich zrobić. Najprzyjemniejszą częścią zajęć było kosztowanie owoców i warzyw oraz rozpoznawanie za pomocą zmysłu smaku z jakich owoców zostały zrobione przetwory owocowe, a także z jakich warzyw składał się ich dzisiejszy obiad. Dzieci poznały rodzaje nasion i dowiedziały się w jaki sposób je posiać, i jak należy o nie zadbać, aby chciały dobrze rosnąć.  Przedszkolaki dowiedziały się również, że w  „Piramidzie zdrowego stylu życia” owoce i warzywa zajmują obok aktywności ruchowej najważniejsze miejsce. Należy więc pamiętać o codziennym ich spożywaniu, gdyż zwierają one wiele cennych witamin.