Program edukacyjny: Skąd się biorą produkty ekologiczne część IV

Następne zajęcia realizowanego programu edukacyjnego związane były z tematyką „Ekologiczne mięso i wędliny” oraz „Jak hoduje się ekologiczne ryby?”. W „Piramidzie zdrowego stylu życia” również te produkty zajmują ważne miejsce. Podczas zajęć przedszkolaki poznały różne gatunki wędlin oraz dowiedziały się, że ekologiczne mięso otrzymuje się ze zwierząt gospodarskich żywionych zdrową i naturalną paszą, a na 1 kg wędliny ekologicznej potrzeba więcej niż 1 kg mięsa.  Natomiast ekologiczna metoda produkcji gwarantuje zachowanie naturalnego smaku. W dalszej części zajęć dzieci poznały różne gatunki ryb oraz dowiedziały się, że ryby w ekologicznych stawach karmione są ziarnem zbóż, a hodowca ryb zarybia stawy wiosną i jesienią. Ryby są cennym składnikiem naszej diety: źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, białka, jodu i dlatego powinniśmy pamiętać o ich spożywaniu przynajmniej dwa razy w tygodniu.