Program edukacyjny: Skąd się biorą produkty ekologiczne część III

Podczas kolejnych zajęć poświęconych tematyce zdrowej żywności, przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ekologiczny nabiał oraz skąd pochodzą ekologiczne jajka.

Dzieci dowiedziały się, iż mleko krów, owiec oraz kóz jest najlepszej jakości, gdy zwierzęta te pasą się na czystej, zielonej łące z dala od ośrodków przemysłowych i dróg szybkiego ruchu. Ważne, aby dziecko piło co najmniej 3-4 szklanki mleka dziennie lub spożywało produkty pochodzenia mlecznego np. jogurt, ser, kefir.

Ciekawym zajęciem okazało się odszyfrowanie oznaczeń umieszczonych na jajkach. Przedszkolaki już wiedzą, że należy wybierać te jajka, na których kod rozpoczyna się od „0-PL” – co oznacza, że pochodzą od polskich kur z wolnego – ekologicznego – chowu. Jajka są bogatym źródłem składników odżywczych tj.  białek, witamin, składników mineralnych, dlatego powinny być często obecne w diecie.