Program edukacyjny : "Skąd się biorą produkty ekologiczne" - część II

Kolejne zajęcia ogólnopolskiego programu opracowanego przy udziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla przedszkoli w grupie "Pszczółek" nosiły tytuł "Chleb". W "Piramidzie zdrowego stylu życia dla dzieci", pełnoziarniste produkty zbożowe zajmują bardzo istotne miejsce zaraz po aktywności fizycznej oraz warzywach i owocach. Na zajęciach dzieci oglądały i nazywały wybrane gatunki zbóż. Na przykładzie hodowanych w kąciku przyrody roślin określały ich potrzeby. Zapoznały się z pojęciem ekologicznej, w pełni kontrolowanej uprawy roślin bez sztucznych nawozów i oprysków oraz z oznaczeniem  EKO certyfikowanych produktów ekologicznych. Dzieci dowiedziały się na czym polegają kolejne etapy produkcji pieczywa oraz jak nazywaja się różne jego gatunki. Chętnie próbowały wieloziarnistego grahama oraz tradycyjnych obwarzanków bez spulchniaczy, polepszaczy. i innych sztucznych dodatków. Spożycie żywności ekologicznej zawierającej więcej witamin i antyoksydantów przynosi większe korzyści prozdrowotne i wraz z aktywnością fizyczną i higieną może wpomóc naszych wychowanków i ich rodziny w przeciwstawianiu się wielu chorobom cywilizacyjnym.