Święto Flagi

30 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju, w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. 30 kwietnia wszystkie dzieci przyszły ubrane w strój galowy lub w ubrankach koloru białego i czerwonego. Wspólnie ze swoimi paniami wykonały gazetkę tematyczną, której najważniejszym elementem była flaga Polski. Przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy, słuchały piosenek o treści patriotycznej, recytowały wiersze: „Kto ty jesteś?”, „Powiewa flaga”, „Barwy ojczyste”. Utrwaliły również wiadomości o symbolach narodowych. Obchody Święta Flagi zakończyły się spacerem ulicą 3-go Maja z biało-czerwonymi chorągiewkami. Dzień ten był dla dzieci niezwykłą lekcją przypomnienia, że są Polakami, a Polska, to ich Ojczyzna.