22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzony był w 1970 roku, kiedy 20 milionów Amerykanów wyszło na ulice protestując przeciw degradacji środowiska. Święto to ma uświadomić ludziom na całym świecie jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Przedszkolaki tego dnia przyszły w ubrankach koloru zielonego i niebieskiego, tak jak kolory kuli ziemi /woda i lądy/. Na zajęciach dzieci uporządkowały i wzbogaciły swoją wiedzę o życiu na naszej planecie /rola słońca, wody, powietrza i „dobrej gleby”/. Poznały również problemy dotyczące zanieczyszczenia Ziemi oraz sposoby ochrony środowiska przed niszczącym wpływem cywilizacji. Utrwalaniu proekologicznych zachowań u naszych przedszkolaków towarzyszyło słuchanie piosenek i zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci wykonały również pracę plastyczną „Przyroda i my”. Troska o środowisko naturalne, które jest domem dla wielu organizmów, a zwłaszcza segregacja odpadów i oszczędzanie wody, to nawyki, które mogą kształtować u siebie już najmłodsi obywatele kuli ziemskiej. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły obietnicę, że będą dbać o przyrodę i czyste środowisko. Planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego też wszyscy powinni się o nią troszczyć.