Wiosna to najpiękniejsza pora roku, to czas kiedy przyroda budzi się do życia, świat z dnia na dzień staje się piękniejszy i bardziej kolorowy. Wiosna to czas, na który czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Pora by schować rękawiczki, czapki i szaliki na dno szuflady i przygotować się na cieplejsze, wiosenne dni.

Dzieci z naszego przedszkola zgodnie z tradycją świętowały Pierwszy Dzień Wiosny już dziś. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od konkursów, gier i zabaw związanych z porą roku, którą żegnamy –Zimą, i z tą którą witamy – Wiosną. Następnie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie wiosny. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi wstęgami i balonami, udały się na poszukiwanie oznak wiosny. Pani Wiosna ukryła również w przedszkolnym ogrodzie koperty z zadaniami , które przedszkolaki dzielnie wykonały. Dzieci zgodnie stwierdziły, że pomimo chłodu jaki panuje jeszcze na dworze -wiosna przybyła i że zagości u nas już teraz na dobre. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.