Międzynarodowy Dzień LEGO

28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień LEGO. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyło się "Popołudnie z klockami LEGO". Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, że popularne klocki pochodzą z Danii, a ich nazwa jest skrótem od duńskiego wyrażenia leg godt, czyli po prostu: baw się dobrze. Dzieci zostały zaproszone do stworzenia takich budowli czy postaci, które można połączyć w jedną spójną całość. Początkowo nie było to łatwe zadanie, ale klocki mają w sobie jakąś magiczną moc!  Dzieci podjęły wyzwanie, szybko nawiązały współpracę i rozpoczęły budowanie. Efekty pracy naszych przedszkolaków można podziwiać w galerii internetowej przedszkola.