Kubusiowi Przyjaciele Natury

Miło nam poinformować, iż po raz kolejny nasz przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Program poświęcony jest tematyce ekologicznej, a jego organizatorem jest marka Kubuś. Celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody, zasad ekologii, aktywnego spędzania czasu wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i ruchu, uczenie kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw. W ostatnim, czasie nasze przedszkolaki dość intensywnie zgłębiały tajniki wiedzy, jaką przygotował dla nich sam Kubuś. Dzieciaki miały do pokonania 7 modułów, z którymi związana była różnorodna tematyka i dopasowane do tego zadania.

Realizowane zadania wzbudziły w dzieciach ogromną ciekawość i chęć zdobywania Kubusiowych sprawności. Zainteresowanie każdym tematem sprawiło, że zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę, a nasze przedszkolaki były zafascynowane przygodami które dzięki programowi dane im było przeżyć. Dzięki realizacji wszystkich modułów nasza placówka otrzymała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Jest to dla nas wspaniałe wyróżnienie i motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań. Czekamy na nie z niecierpliwością.