Pieczenie świątecznych pierników

Przedszkolaki z wielką radością kontynuowały przedszkolną tradycję pieczenia pierników. Od 14 do 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyło się pieczenie pierniczków. Świąteczny nastrój udzielał się od samego rana. Dzieci w fartuszkach i czapkach kucharskich stawały się małymi mistrzami cukiernictwa. Z wielką chęcią wałkowały ciasto na pierniki, a następnie wykrawały za pomocą przyniesionych foremek różne świąteczne kształty. Gotowe blaszki z pierniczkami do upieczenia pod czujnym okiem Pani kucharki nabierały pięknej barwy i cudownego zapachu. Po całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, które wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój. Świąteczne pierniczki, które otrzymają dzieci będą ozdabiały stoły wigilijne w ich domach.