Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto to upamiętnia uchwalenie najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o Prawach Dziecka. Nasze przedszkole obchodzi to bardzo ważne święto razem z UNICEF-em, największą na świecie organizacją w całości poświęconą dzieciom. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Przedszkolaki w ubrankach koloru niebieskiego jako znaku solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie w sposób wyjątkowy spędziły ten dzień. Poprzez zabawy muzyczne i ruchowe, zagadki słuchowe, wizualne oraz krótkie wierszyki i opowiadania poznawały prawa dziecka. Uroczyście spędzony dzień uświadomił naszym przedszkolakom, że mają swoje prawa, które dorośli powinni przestrzegać.