We wtorek 10 listopada w związku z obchodami w naszym przedszkolu 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości dzieci przyszły odświętnie ubrane (w barwy narodowe lub strój galowy). Przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę zbliżającego się święta. Poznały legendę o powstaniu państwa polskiego oraz czym jest niepodległość dla naszego kraju.

Dzieci recytowały znane im wiersze W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, „Flaga”, „Orzeł biały”. Bawiły się przy piosenkach o treści patriotycznej m.in. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Serce dla Polski”. Aby podkreślić charakter święta narodowego w improwizacjach taneczno– ruchowych wykorzystano biało- czerwone wstążki, flagi i serca. Dzieci wykonały również prace plastyczne na temat „Symbole narodowe”.

Z wybiciem godziny 11.11 przedszkolaki wraz z pracownikami placówki odśpiewały hymn narodowy w ramach akcji zorganizowanej przez MEN „Szkoła pamięta”. 10 listopada w przedszkolu był dla dzieci wspaniałą lekcją patriotyzmu.