Bajki, bajki, bajeczki

Listopad to miesiąc w którym swoje święto obchodzą bajkowi bohaterzy. To właśnie dzięki ich przygodom, dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, rozwijają swoją wyobraźnię, budują świat wartości, poszerzają słownictwo oraz nabywają nawyki czytelnicze które zaprocentują w przyszłości. Ogromną rolę odgrywa zatem codzienne głośne czytanie dziecku, przynajmniej 20 minut dziennie. Oprócz kwadransa z książką podczas których dzieci poznają losy bajkowych bohaterów, przystąpiliśmy w tym roku do niezwykłego projektu czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Zaangażowane w październikowy moduł pod hasłem SZACUNEK dzieci - poznały postać Misia Uszatka, realizując przy tym przydzielone zadania.  Dzieci z grupy Wiewiórek wzbogaciły swoją wiedzę odnośnie szacunku względem samego siebie oraz innych osób – tworząc na podsumowanie zajęć KODEKS DOBREGO ZACHOWANIA.

Podczas teatrzyku kukiełkowego – zapoznały się z losami bohaterów z bajki „Brat i siostra”.

Nie mogło zabraknąć kluczy dobrego zachowania – czyli warsztatów przypominających o tym kiedy, jak i dlaczego mówimy proszę, przepraszam i dziękuję.

Dzieci przygotowały również na własnoręcznie zrobionych kartkach pozdrowienia i życzenia dla Seniorów, podkreślając tym samych rolę i pamięć o osobach starszych.