Bal Wszystkich Świętych

W poniedziałek 2 listopada w naszym przedszkolu zapanowała „niebiańska” atmosfera. Dzieci przebrane w stroje nawiązujące do postaci świętych wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych – zorganizowanym w przedszkolu już po raz drugi. Wprowadzenie przedszkolaków w nastrój zabawy i wyjaśnienie specyfiki balu odbyło się przez wspólny śpiew piosenki „Aureola” połączony z improwizacją ruchową i krótką rozmową na temat: kto to jest święty? Różne zabawy i konkursy umożliwiły dzieciom poznanie sylwetek niektórych świętych. Największe zainteresowanie wzbudziła zabawa „w rybaka” – łowienie ryb na wędkę z magnesem, szukanie jednakowych aniołków na obrazkach oraz losowanie pytań i zadań do wykonania ze „słoika pełnego pomysłów”. Przy dźwiękach piosenek „Coś się święci”, „Taki mały, taki duży”, „Święci w niebie” dzieci mogły potańczyć na przedszkolnym „parkiecie”. Na zakończenie balu przedszkolaki w Orszaku Świętych zaprezentowały swoje stroje oraz przedstawiły kolegom i koleżankom sylwetki świętych patronów. Wspólne tańce i zabawy dostarczyły wiele radości oraz uświadomiły prawdę, że aniołowie i święci w niebie chwalą Boga.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych strojów.