Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Z tej okazji jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – wszystkie grupy przedszkolne uczciły to święto w sposób wyjątkowy.

Dzieci poszerzały wiadomości dotyczące roli drzew w przyrodzie oraz ich znaczenia w życiu człowieka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były w kolory jesiennych liści. Dzięki ich zaangażowaniu powstały wspaniałe prace plastyczne oraz mini atlas drzew. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec oraz rozwiązywanie zagadek o zwierzętach i roślinach leśnych. Nie zabrakło też wesołych konkurencji: dzieci mogły m.in. przejść po przyrodniczej ścieżce sensorycznej, która składał się z liści, kasztanów, mchu, żołędzi i kory drzew.

Głównym celem obchodu Święta Drzewa było propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz pogłębianie wiedzy na temat drzew.  Podsumowaniem obchodów Święta Drzewa było uroczyste złożenie przyrzeczenia dotyczącego ochrony przyrody.