Magiczny dywan dla naszych przedszkolaków

13 edycja projektu „Na dobry początek” ogłoszonego przez Fundację BGK rozstrzygnięty. Dzięki niemu już w najbliższym czasie przedszkolaki uczęszczające do naszego przedszkola, na stałe będą mogły korzystać z podłogi interaktywnej czyli inaczej „magicznego dywanu”. Wszystko za sprawą wygranego projektu pod tytułem „Kto magiczny dywan ma, równe szanse dzieciom da” opiewającego na niebagatelną kwotę 14840 zł.

Magiczny dywan szansą na rozwój

Celem projektu jest przede wszystkim wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci o utrudnionym dostępie do nowoczesnych narzędzi multimedialnych oraz podniesienie jakości procesu kształcenia, przy jednoczesnym wspieraniu indywidualnych zainteresowań dzieci oraz niwelowaniu deficytów rozwojowych. Doposażenie placówki w mobilną, interaktywną podłogę stworzy dla dzieci uczęszczających do przedszkola, przestrzeń do wspierania ich rozwoju, kształtowania umiejętności społecznych, czynności samoobsługowych, samodzielnego i kreatywnego myślenia. Ważnym wyznacznikiem rozwoju jest dziś towarzyszenie dziecku w jego działaniach, uczenie go mądrego korzystania z nowoczesnych technologii, wykorzystywania ich do nauki i zabawy. Dziecko ma widzieć i wiedzieć, doświadczać i eksperymentować, uczyć się na własnych błędach i podejmować wyzwania w imieniu całej grupy. Ważne by uczyło się tego już od najmłodszych lat, z użyciem technologii bez których ani rusz we współczesnym świecie, pod nadzorem i kontrolą swoich nauczycieli i przy współudziale rodziców. Podróż taka nie może odbyć się zatem inaczej, jak na „magicznym dywanie”, tym bardziej jest to dla nas wyróżnienie i szansa na tworzenie właśnie takiej przedszkolnej rzeczywistości.