Mali Przedsiębiorcy

W związku z realizacją projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury zachęcamy
Rodziców razem z Dziećmi do realziacji modułu projektowego Mali Przedsiębiorcy.
Codziennie na naszej stronie internetowej bedziemy zamieszcać propozycję zadań do realizacji w domu.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:
Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

1. Wyprawa po wielki skarb – zabawy i ćwiczenia ruchowe. Rodzic przygotowuje wcześniej skrzynię skarbów np. kartonowe pudełko z otworem, woreczek gimnastyczny itp. i chowa w niej jakieś ulubione rzeczy dziecka - może to być ulubiony miś, zabawka, ważne by znalazły się tam również portfel z monetą i kartą bankomatową Ukrywa go gdzieś w pokoju. Następnie mówi dziecku, że rozpoczynają wyprawę po wielki skarb. Ale żeby tam dotrzeć, dziecko musi pokonać kilka przeszkód:
• Przeprawa na łodziach – ćwiczenia nóg i  tułowia. Dziecko siada okrakiem na kocu.  ma za zadanie odpychać się nogami, tak, aby koc przesuwał się po podłodze w kierunku wskazanym przez rodzica (np. drugi koniec pokoju).
• Kłoda nad strumieniem – ćwiczenie równoważne. Dziecko przechodzi przez „kłodę” nad „rwącym strumieniem” (można wykorzystać zwinięty koc lub skakankę).
• Przejście przez tunel – ćwiczenia z elementami czworakowania lub czołgania. Rodzic razem z dzieckiem ustawia krzesła obok siebie, nakrywa je kocem, tworząc tunel. Zadaniem dziecka jest przedostanie się na drugą stronę tunelu.
• Co jest w skrzyni? – rozbudzanie ciekawości. Kiedy przeszkody zostaną pokonane zadaniem dziecka jest odnalezienie ukrytej skrzyni i za pomocą dotyku, odgadnięcie co jest w środku.
2. Co jest w  portfelu? – rozbudzenie ciekawości poznawczej dziecka. Rodzic zachęca dziecko, by powiedziało, co może znajdować się w portfelu. Dziecko podaje propozycje. Kiedy nie ma już pomysłów, dziecko wyjmuje jego zawartość, i próbuje nazwać, co aktualnie trzyma w ręce (np. pieniądze, karty kredytowe, zdjęcia bliskich, wizytówki).
3. Obejrzenie filmiku „Moje pierwsze pieniądze "Magiczne pudełko". https://www.youtube.com/watch?v=69e0TacuPSA