Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci.  W tym właśnie dniu, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor bajek uwielbianych przez dzieci z całego świata. O wartości czytania nie trzeba chyba przypominać. Zachęcamy by czytać swoim dzieciom codziennie – dwadzieścia minut dziennie a nawet dłużej. Na stronie Fundacji ABC XXI znajduje się lista książek rekomendowanych przez ogólnopolską kampanię Cała Polska czyta dzieciom – warto po nią sięgnąć, zwłaszcza gdy pojawia się trudność z wyborem książki. Dziś zachęcamy do sięgnięcia po książki pana Andersena i podróży razem z dzieckiem do zaczarowanego świata wyobraźni.