20 MiNUT DLA MATEMATYKI -projekt ogólnopolski

To nowy projekt realizowany w naszym przedszkolu, polegający na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, poprzez ciekawe zadania, gry i różnego rodzaju zabawy.

Matematyka to królowa nauk, bez której nie da się żyć. Jest obecna wszędzie, pozwala porządkować świat, lepiej zrozumieć skąd wynikają pewne rzeczy a nasze przedszkolaki biorąc aktywny udział w projekcie, oswajają się z tą jakże ważna dziedziną.

W projekcie 20 minut dla matematyki, dzieci biorą udział w różnych formach aktywności takich jak: klasyfikacja, segregacja, rytmy, rytmiczna organizacja czasu, kształty i figury geometryczne a dzięki nim nabywanie umiejętności konstrukcyjnych i manipulacyjnych oraz wiele innych sytuacji w codziennych działaniach w grupie.

Matematyka to nie tylko liczenie, dodawanie czy odejmowanie, to bardzo często czynności, które wykonujemy i nie zdajemy sobie sprawy, że to także matematyka. Podczas zajęć projektowych, przedszkolaki będą wystukiwać rytmy i tworzyć ich kontynuację, dopasowywać różne kształty do otworów i cieni, segregować przedmioty ze względu na ich przeznaczenie, dostrzegać podobieństwa i różnice w przedmiotach, łączyć elementy w pary, przyporządkowywać ilustracje do treści, składać pocięte obrazki w całość, poznawać co jest małe a co duże, wskazywać co jest lżejsze a co cięższe, co wyższe a co niższe, rozdzielać między kolegów i koleżanki po równo oraz wiele innych interesujących zajęć.

Mamy nadzieję, że dzięki podjętemu projektowi, nasi podopieczni oswoją się w sposób przyjazny z liczeniem, pojęciem kardynalnym liczby i innymi sprawnościami matematycznymi.