Bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, niezwykły, wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci od wielu tygodni. Zabawa karnawałowa dostarcza przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

W czwartek 6 lutego w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Zaraz po śniadaniu wszyscy przebrani w piękne stroju byli gotowi do wspólnej zabawy. W odświętnie udekorowanej przez panie i dzieci sali w balony i serpentyny w kolorach tęczy, przy dźwiękach wesołej muzyki rozpoczął się prawdziwy bal. Dzieci przebrane były w przepiękne stroje nawiązujące do bohaterów znanych bajek, można było spotkać: księżniczki, biedronki, pszczółki, policjantów, piratów, smoki. Również panie dołożyły wszelkich starań żeby upodobnić się do postaci bajkowych przebierając się za: pirata, wróżkę i niedźwiadka. Zabawy taneczne przeplatane były także lubianymi przez dzieci konkurencjami zręcznościowymi: „Bieg z jajkiem na talerzyku”, „Kto szybciej zaniesie śniadanie”, „Taniec z balonem w parze”, „Kto szybciej zwinie magiczny sznurek”. Za udział w tych konkurencjach dzieci otrzymywały drobne upominki. Podczas zabawy  nie mogło również zabraknąć wyboru pary najładniej tańczących „Króla i Królowej balu” w każdej z grup wiekowych. W trakcie balu dzieci skorzystały też z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców. Zabawa karnawałowa przebiegała we wspaniałej i radosnej atmosferze. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele miłych przeżyć i wrażeń, a wspomnienia z balu pozostaną na długo w pamięci.