Wycieczka do piekarni

W czwartek 05.12.2019 r. dzieci z grup „Krasnale”,  „Jeżyki” oraz „Wiewiórki” udały się na wycieczkę do piekarni GS w Sędziszowie Młp. Podczas wycieczki przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia „od środka”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz obserwowały etapy wytwarzania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m. in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek. Największe wrażenie wywarł na nich piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały pyszne słodkie bułeczki przygotowane specjalnie dla nich podczas wizyty w piekarni. Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.