W dniu 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Misie – i te całkiem malutkie, i bardzo duże, szarobure i kolorowe towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w przedszkolu. Brały również udział z właścicielami w różnych zabawach. Po zaprezentowaniu swoich misiów dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz przygody prawdziwego brunatnego niedźwiadka Wojtka zaadoptowanego w wieku 3 miesięcy przez polskich żołnierzy II Korpusu Armii Andersa w miejscowości Hamadan w Iranie. Wysłuchały również ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach /brunatnym, polarnym, pandzie, koali/. Wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia” był okazją do przypomnienia zasad dbania o zabawki. Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe do treści piosenek o misiach, „gimnastyka z misiem” i dowolne pląsy przy muzyce. Na drugie śniadanie przedszkolaki częstowały się „misiowymi smakołykami” – miodem i jagodami /borówkami/. Na zajęciach plastycznych malowały misia ulubionymi kolorami farb. Słuchały też fragmentów opowiadań o Kubusiu Puchatku. Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci wszystkich grup ustawiły się ze swoimi pluszakami do pamiątkowego zdjęcia.