Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

NASZE PRAWA

TO WAŻNA SPRAWA

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. W związku z tym nasze przedszkolaki ubrane w tym dniu na kolor niebieski, w sposób wyjątkowy spędziły również ten dzień. Był to ważny moment na kształtowanie w nich świadomości tego, że prawa najmłodszych są bardzo ważne i należy je respektować. Wszystkie dzieci zgormadzonego tego dnia w sali starszaków przy dźwiękach piosenki „Wszystkie dzieci nasze są” – świętowały swój dzień. Nie zabrakło zagadek wizualnych, słuchowych oraz konkursów w których chętnie brali udział. Na zakończenie zaśpiewano piosenkę „Moje prawa” – która w sposób bardzo obrazowy wskazała naszym przedszkolakom, że dzieci choć małe – też zasługują na szacunek i uznanie.