LIST OD PANA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

W dniu 13 listopada 2019 roku nasze Przedszkole otrzymało list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym  „Piękna Nasza Polska Cała” za kształtowanie młodych pokoleń w duchu patriotyzmu.  Wraz z listem  otrzymaliśmy od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy flagę, jako czcigodny symbol naszej tożsamości i znak przynależności do polskiej wspólnoty.

Projekt pt. "Piękna Nasza Polska Cała”  upamiętniający setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę realizowany był w naszym przedszkolu w ubiegłym roku szkolnym. W ramach  podjętej  inicjatywy zrealizowaliśmy szereg działań. Do najważniejszych  i najciekawszych  z nich zaliczamy: upamiętnienie lokalnego bohatera kpt. Franciszka Macha, opracowanie  i zrealizowanie innowacji programowej pt. "Polska w małym sercu przedszkolaka”, zorganizowanie I Gminnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej dla dzieci  z przedszkoli publicznych i niepublicznych,  Poranek Patriotyczny z udziałem Rodziców, Dzień Flagi, Kącik Regionalny, pokaz mody patriotycznej. Inicjatywa pogłębiła wiedzę naszych wychowanków na temat historii i tradycji naszego kraju jak również  rozbudziła  inicjatywę i inwencję małych twórców pozostawiając trwały ślad  w wykonanych przez  nich pracach – folder o kpt. Machu, pocztówki do powstańców oraz Marszałka Piłsudskiego. Wierzymy głęboko, że wzbudzenie zainteresowania dzieci w wieku przedszkolnym rodzimą tradycja, kulturą i  folklorem przyniesie w przyszłości owoce.

Słowa uznania głowy naszego państwa, kierowane do nauczycieli, są dla nas ukoronowaniem naszej pracy i motywacją do dalszego działania w kształtowaniu postaw patriotycznych naszych wychowanków. Dla naszego przedszkola to ogromne wyróżnienie  i zaszczyt, że nasze działania zostały docenione i zauważone w tak szczególny sposób.

Składamy serdeczne podziękowania również dla dzieci i ich Rodziców z obecnych klas pierwszych, które były zaangażowane całym sercem  w działania projektowe.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!

Pełna wersja listu od Prezydenta Andrzeja Dudy dostępna w linku: