Lekcja przyrody na żywo

W dniu 15 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy pasjonatów przyrody z Wild Trip Compnay. Dzieci z grupy „Krasnali”, „Wiewiórek” i „Jeżyków” miały możliwość uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu edukacyjnym z żywymi, egzotycznymi zwierzętami. Podczas „lekcji przyrody na żywo” mogły z bliska obejrzeć przedstawicieli gadów – jaszczurki. Spotkały się z gekonami: Sebastianem – zwierzęciem nocnym, który nie miał ogona, gekonem lamparcim i Laurą - gekonem Ulikowskiego. Ogromne emocje wzbudził waran stepowy o imieniu Wilhelm. Najwięksi na świecie przedstawiciele tej rodziny pochodzą z Indonezji, z wysp Komodo i osiągają nawet 3,5 metra długości i 100 kg wagi. Nasz gość Wilhelm na szczęcie nie był tak olbrzymich rozmiarów. Dzieci nie tylko poznały wiele ciekawostek z życia jaszczurek, ale mogły je delikatnie dotykać i pogłaskać, co dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych wrażeń wzrokowych i sensorycznych. „Lekcja przyrody na żywo” to niewątpliwie cenne doświadczenie dla naszych przedszkolaków.