Spotkanie z panią farmaceutką

24 października w naszym przedszkolu gościliśmy mamę Marcelinki i Frania panią Ulę farmaceutkę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały witaminy i niektóre leki przyniesione przez panią farmaceutkę. Przedszkolaki poznały pracę farmaceuty i dowiedziały się w jakim celu udajemy się do apteki. Pani Ula przygotowała specjalnie dla dzieci syrop na kaszel i katar z naturalnych składników oraz maść do rąk z witaminą A i E. Wszystkie dzieci chętnie chciały  sprawdzić na własnych rączkach właściwości odżywcze kremu. Na zakończenie wspólnego spotkania pani farmaceutka w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” przeczytała przedszkolakom wiersz pt. „Recepta na zdrowie”.