EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Dzieci  miały okazję uczestniczyć w zabawach matematycznych z wykorzystaniem maty mistrzów kodowania, kodowały i odtwarzały zakodowane trasy posługując się zestawem  kartek kierunkowych.  Nauka programowania, kodowania stanowi atrakcyjną i ciekawą metodę kształtowania ważnych procesów: myślenia logicznego, algorytmicznego, zdolności rozwiązywania problemów. W treści wprowadzające podstawy kodowania można bardzo łatwo wpleść zajęcia z zakresu każdej edukacji, połączyć z matematyką, edukacją językową, edukacją artystyczną, gimnastyką.