Wycieczka do Osady Myśliwskiej Podgorzałka

17 października przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Wiewiórki” były na wycieczce w Osadzie Myśliwskiej „Podgorzałka” w Porębach Krzywskich. Sponsorem wycieczki /przejazd autokarem/ był Zarząd Koła Łowieckiego. Dzieci zwiedziły całą osadę m. in. Kapliczkę Św. Huberta – patrona myśliwych, bażanciarnię i altankę. Obserwowały budowanie ambony przeznaczonej do obserwacji przyrodniczych. W izbie edukacyjnej oglądały poroża jeleni i inne trofea myśliwych. Następnie wybrały się na długi spacer po leśnej drodze. Podczas okolicznościowych rozmów poznały ciekawostki z życia mieszkańców lasu, rozpoznawały, nazywały niektóre gatunki drzew i grzybów. Spacer wśród drzew mieniących się wszystkimi barwami jesieni był wspaniałym odpoczynkiem.