Spotkanie z uczestnikami i opiekunami Śrowowiskowego Domu Samopomocy

W dniu 16 października nasze przedszkolaki spotkały się z uczestnikami i opiekunami Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziszowie Młp. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” zaproszeni goście przeczytali bajkę pt. „Filemon i Bonifacy” oraz wpisali się do „zmisiowanej kroniki”. Celem tego spotkania było rozwijanie i promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, a dla naszych przedszkolaków – budzenie zaciekawienia książką i przyzwyczajanie dzieci do rozumienia i akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dziękując za spotkanie dzieci zaśpiewały jesienną piosenkę.