Spotkanie z leśniczymi

W dniu 15 października w naszym przedszkolu gościliśmy dwóch panów leśniczych z Zarządu Koła Łowieckiego „Podgorzałka” w Porębach Krzywskich. Podczas tego spotkania zaproszeni goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat zwierząt leśnych oraz zasad zachowania się w lesie. Przedszkolaki miały także możliwość poznania pracy leśniczego oraz sposobów pomagania zwierzętom leśnym w przetrwaniu zimy. Leśnicy podziękowali również dzieciom za udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Zaproszeni goście włączyli się także w realizowany w naszym przedszkolu projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” czytając dzieciom wiersz         S. Balcewicz pt. „Leśne zwierzęta”. Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków było otrzymanie od panów leśniczych zaproszenia do Osady „Podgorzałka” w Porębach Krzywskich oraz ufundowanie przejazdu autokarem na wycieczkę przyrodniczą. Dzięki temu spotkaniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o przyrodzie i uwrażliwione zostały na potrzebę pomagania zwierzętom w okresie zimy.