Kodowanie na dywanie

8 października przedszkolaki brały udział w zabawach dydaktycznych na „magicznej podłodze” wzbogacając swoje doświadczenie i wiedzę. Dzięki nowym technologiom komputerowym dzieci uczestniczyły w różnorodnych zadaniach, które miały do wykonania. Każda z grup bawiąc się uczyła według programu przedszkolnego dostosowanego do wieku i możliwości dzieci. Dzięki interaktywnej podłodze dzieci rozwijały uwagę, spostrzegawczość, pamięć wzrokową, zwinność i szybkość. Przedszkolaki z grup starszych wzbogaciły swoją wiedzę o tematyce ekologicznej oraz utrwaliły wiadomości z zakresu matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Główną formą  prowadzenia tego typu zajęć było zdobywanie przez dzieci wiedzy poprzez zabawę w połączeniu z  naturalną potrzebą ruchu oraz rozbudzanie zainteresowania nowymi technikami komputerowymi. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością i ciekawością  uczestniczyły w proponowanych formach zabaw dydaktycznych.